تکنولوژی, مقایسه

فرق هدفون و هندزفری و هدست در چیست؟

فرق هندزفری، هدفون و هدست

با سلام به دوستان گرامی امروز میخوایم به فرق هدفون و هندزفری و هدست بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید …

مطمئنا تاحالا به اسم هر سه از تجهیزات بالا به گوشتان خورده و شاید متوجه نشده باشید که چی هستند. یا اینکه وقتی کنار هم گفته شده اند فهمیده باشید که تقریبا مثل هم اند ولی تا حالا فرق هدفون و هندزفری و هدست را نفمیده باشید. امروز ما میخواهیم این مسئله را برطرف کنیم و به این سوالات خاتمه دهیم.


هندزفری

هندزفری ها دو دسته اند بیسیم و سیم دار. هندزفری همان مدل های ساده هستند که اصولا همه دیده اید و معمولا تا قبل از امسال و همه جعبه های گوشی ها قرار میدادند ولی امسال به دلیل مثلا دوست دار طبیعت هندزفری و حتی شارژر هارا از جعبه ها در آورده اند.


1. هندفری سیم دار

هندزفری ساده یا سیم دار

این ها همان هندزفری سیم دار هستند و میتوان گفت که اکثر شما آن هارا قبلا دیده اید. در این مدل همانطور که در تصویر مشاهده میکنید دو گوشی که حالا معمولا راست و چپ آن ها نوشته میشود. همچنین در محلی که سیم دو گوشی از هم جدا میشود و به طرف مختف میروند یک پلاستیک وجود دارد که میکروفون برای حرف زدن در آنجا قرار دارد. همچنین در همان جا یک دکمه وجود دارد که با آن میتوان تماس ها را جواب داد.


2. هندفری بیسیم

هندزفری بیسیم در مقاله فرق بین هدفون، هندزفری و هدست

این مدل از هندزفری ها هیچ گونه سیمی ندارند و دیگر از دست سیم های تو دست و پا خلاص میشید و میتوانید به راحتی تماس خود را برقرار کنید و یا موسیقی خود را گوش دهید. در هر طرف از این گوشی ها یک میکروفون مجزا وجود دارد. قالبی که در آن ها قرار گرفته اند به عنواون یک پاور بانک عمل میکنند. بجز پاور بانکی که دارند هر کدام از گوشی ها دارای یک باتری مجزا هستند.

همچنین در فروشگاه ما از این مدل موجوده و با کلیک روی اینجا میتونید محصول را مشاهده کنید.هدفون (در ادامه مقاله فرق هدفون و هندزفری با ما همراه باشید)

هدفون ها نیز دو دسته بیسیم و سیم دار هستند همانند هندزفری ها. کار هدفونا معمولا گوش دادن موسیقیه و کار دیگه ای نمیکنند. معمولا کیفیت و بیس صدا در هدفون ها بیشتر از هندزفری ها هست.


1. هدفون سیم دار

این مدل برای گوش دادن موسیقی خیلی مناسب است و کیفیت خیلی خوبی رو بهتون میده. تقریبا در هر جایی میتوانی از استفاده کنید و از موسیقی لذت ببرید. البته بعضی از مدل ها هستند که در یکی از کاپ یا گوشی هاش میکروفون دارند و برای برقراری ارتباط مناسب هستند.


2. هدفون بیسیم

فرق بیسیم هدفون ها با سیم دار هایشان در این است که اولا همانطور که از اسمشان پیداست سیم ندارند و به دلیل باتری که درش به کار رفته یک سنگین تر هستند و شارژ میشوند. حتی میتوان به آن ها رم وصل کرد یا با بلوتوث به موبایل خودتان متصل شوید. ولی تا حدودی میتوان گفت استفاده ازشان راحت تر از سیم دار هاست.هدست

هدست ها معمولا برای کار های اداری یا انجام بازی های کامپیوتری طراحی شده اند اما بیشتر گیمر ها (کسانی که بازی های کامپیوتری انجام میدهند) این مدل را انتخاب میکنند زیرا دارای میکروفون هایی جداگانه و با کیفیت صداهای چند بعدی و کیفیت های فوق العاده هستند.


1. هدست سیم دار

همانطور که مشاهده میکنید این مدل دارای طراحی حای جذاب هستند و معمولا گیمر ها مدل های سیم دار این هدست ها را انتخاب میکنند زیرا به دلیل داشتن سیم تاخیری در صدا بوجود نمیاد و تمام و کمال کیفیت کامل صدا را به شما میدهند. دارای یک میکروفون جدا و قابل تنظیم و صدا های چند بعدی نیز هستند.


2. هدست های بیسیم

فرق بیسیم هدست ها با سیم دار های آنها در دارای باتری بودن آنها و شاید یک تاخیر کم است وگرنه هیچت افت کیفیتی در این دسته مشاهده نخواهید کرد.کاری توسط تیم امانی مارکت

نویسنده : زانا سوری

2 دیدگاه در “فرق هدفون و هندزفری و هدست در چیست؟

  1. Thanks for the good article, I hope you continue to work as well.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.