دسته‌بندی نشده

تاثیرات حاملگی روی پوست صورت چیست؟

در مقاله امروز قصد داریم برسی کنیم که آیا حاملگی روی پوست شما تاثیری دارد؟ آیا اگر تاثیر دارد راه های درمانی نیز وجود دارند؟ تاثیرات حاملگی روی پوست شما چه میتوانند باشند؟ در ادامه برسی برای رفع شدن سوالاتتان با ما همراه باشید.

بارداری با تعداد زیادی از برخی هرمون های سر و کار دارد که روی پوست شما تاثیر میگذارند ولی باید گفت که این اثرات برای مدت موقتی است. در این دوره اضای زیادی از بدن تغییر میکند از جمله آنها میتوان به پوست اشاره کرد.

چرا پوست تیره میشود؟

به دلیل تغییرات در تولید هورمون ها افزایش تولید ملانین در بدن درجاتی از تیرگی به پوست شما وارد میشود و پوست صورت را نیز تا حدودی تحت تاثیر قرار میدهد. البته بیشتر روی نقاطی که بصورت طبیعی تیره هستند تاثیر بیشتری میزارد و باعث تیره تر شدن آنها میشود. بعد از اتمام دوران بارداری این علائم از بین میروند ولی مقداری نیز شاید باقی بمانند. این هورمون روی خال ها تاثیر زیادی میزارد و باعث بزرگتر شدن و سیاه یا تیره تر شدن خال میشون. اگر خالی وجود داشت که زیاد از حد تیره شد یا خونریزی کرد یا سوزش داشت باید سریعا به متخصص مراجعه شود. (تاثیرات حاملگی روی پوست)

چرا پوست صورت تیرگی های ماسک مانندی پیدا میکند؟

در دوران بارداری تیرگی هایی قهوه ای روی پوست ایجاد میشود که معمولا قرینه هستند. این تیرگی ها معمولا روی لب بالا، چانه، گونه ها، پیشانی و بینی بیشتر دیده میشوند. این پروسه کاملا طبیعی است و بعد از بارداری از بین میروند.

آیا احتمال به وجود آمدن آکنه وجود دارد؟

در اومدن آکنه در بارداری بسیار طبیعی است ولی میتوان گفت برعکس هم هست. یعنی در خانوم هایی که معمولا آکنه میزنند در دوران بارداری آکنه هایشان بهتر میشود.

در دوران حاملگی مواد مغذی و کربوهیدات و ویتامین ها بسیار ضروری هستند و باید رژیم مناسبی برای خود انتخاب کنید. سعی کنید در این دوره همه جور سبزیجات و گوشت و آجیلی بخورید.

چرا پلک ها پف آلود میشوند؟

این عمل معمولا در سه ماه اول بارداری اتفاق می افتد. علت این پروسه افزایش جریان خون است و اگر علائمی باهاش نباشد طبیعی است و مضر نیست.

چرا پوست قرمز یا شفاف میشود؟

به علت زیاد شدن جریان خون بدن در دوران بارداری بدن بیشتر عرق میکند. همچنین در طرفی هورمون های بارداری روی غدد پوستی تاثیر میذارند و باعث میشوند غده های پوستی چربی تولید کنند. این عوامل باعث قرمز یا شفاف شدن پوست میشوند.

چرا ناحیه شکم میخارد؟

در بعضی از خانم ها به دلیل کشیده شدن پوست شکم توسط جنین پوست به خارش می افتد و کاملا طبیعی است و بعد از زایمان کاملا برطرف میشود.


کاری از تیم امانی مارکت

نویسنده : زانا سوری

منبع برخی از اطلاعات : بیتوته

2 دیدگاه در “تاثیرات حاملگی روی پوست صورت چیست؟

  1. Thanks for the good article, I hope you continue to work as well.

  2. ❤️ June liked you! Click Here: http://bit.do/fSNfb ❤️

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.